مقایسه ایرفون jbl live 200 bt با هدفون بی سیم انکر مدل a3261

jbl headphone

افراد زیادی هنگام خرید انواع هدفون دچار ابهام می‌شوند و نمی‌دانند که کدام مورد را باید تهیه کنند. این موضوع زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که امکانات دو محصول مدنظر آن‌ها مشابه باشد و در اینجا است که انتخاب سخت‌تر از همیشه می‌شود! به همین دلیل در این مقاله تصمیم داریم به مقایسه ایرفون jbl live 200 bt با هدفون بی سیم انکر مدل a3261 بپردازیم و به شما در خرید آن کمک کنیم.

در این مقایسه همه چیز در نظر گرفته شده که شامل امکانات، مزیت‌ها و معایب و قیمت است که مهم‌ترین مشخصه‌ها هنگام تصمیم‌گیری است. به همین دلیل لازم است همه چیز را با دقت بخوانید و اگر جایی دچار ابهام شد مجدد آن را بخوانید.

ایرفون jbl live 200 bt

خب این ایرفون یا earphone ساخت شرکت جی بی ال است که بیش از 70 سال سابقه دارد. طراحی آن به شکل حرف U است و چون قابلیت استفاده در دور گردن دارد دیگر جای نگرانی برای افتادن آن نیست. نکته مثبت آن وزن سبک قسمت گردنی آن است که باعث خستگی نمی‌شود و می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. روی این پنل دکمه‌های تنظیم و کنترل وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای جلو و عقب کردن موزیک، توقف و پخش استفاده کنید.

اسپیکرها با یک سیم باریک به پنل گردن متصل شده‌اند و سر آن‌ها نرم و ارگونومیک طراحی شده تا گوش خسته نشود. اگر نمی‌خواهید به موزیک گوش کنید می‌توانید آن‌ها را از گوش خارج کرده و به لطف خاصیت آهنربایی آن‌ها را به هم بچسبانید. این قابلیت بسیار کاربردی است زیرا زمانی که قصد ندارید از اسپیکر استفاده کنید دیگر آویزان نمی‌شوند و به هم برخورد نمی‌کنند.

باتری آن 170 میلی‌آمپر-ساعت است که 10 ساعت قابلیت شارژدهی دارد. بلوتوث آن نسخه 4.2 است و تا 10 متر می‌توانید از آن استفاده کنید. میکروفون‌های قدرتمند و قابلیت استفاده هنگام مکالمه هم دارد.

 

هدفون بی‌سیم انکر مدل a3261

در ادامه مقایسه ایرفون jbl live 200 bt با هدفون بی سیم انکر، به مدل بعدی می‌رسیم و باید با دقت آن را بررسی کنیم. این هدفون ساخت شرکت Anker است که یک شرکت چینی و شناخته شده در این زمینه است. طراحی آن برعکس مدل قبلی انعطاف بیشتری دارد یعنی روی قسمت گردنی آن به‌جای یک پنل جامد و نسبتاً ضخیم، بند دور گردنی وجود دارد که انعطاف‌پذیر و مانند یک سیم است.

مانند مدل قبل، با استفاده از این بند دیگر نگران افتاد هدفون نباشید و می‌توانید هنگام دویدن و تحرک از آن استفاده کنید. دکمه کنترلی آن بیشتر از اینکه به سمت بند گردنی آن باشد، نزدیک به یکی از اسپیکر‌های آن است و امکان جلو و عقب کردن، توقف و پخش را هم دارد. از این اسپیکرها می‌توانید برای مکالمه نیز استفاده کنید و نکته مثبت، وجود یک نگهدارنده در پشت این اسپیکرها است. این نگهدارنده‌ها در نگاه اول بخشی از اسپیکر به نظر می‌رسند اما در واقع برای قرارگرفتن دور گوش طراحی شده‌اند تا نگران افتادن آن‌ها نباشید.

نکته مثبت این مدل، وجود گواهی IPX5 است که نشان می‌دهد قابلیت ضد آب دارد و می‌توانید با خیال راحت زیر باران از آن استفاده کنید. باتری آن 170 میلی‌آمپر ساعت است و تا 10 ساعت امکان شارژدهی دارد که زمان خیلی مناسبی است.

anker A3261

مقایسه ایرفون jbl live 200 bt با هدفون بی سیم انکر

مرحله آخر مقایسه، لازم است مشخصات هر دو از نظر ویژگی‌های اصلی مقایسه شود. تا به اینجای مقایسه ایرفون jbl live 200 bt با هدفون بی سیم انکر، هرکدام به‌صورت جداگانه و دقیق بررسی شدند اما برای مقایسه باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

  

ویژگی

ایرفون jbl live 200 bt

هدفون بی سیم انکر مدل a3261

شرکت سازنده سازنده

JBL

Anker

وزن

35 گرم

27 گرم

نوع اتصال

بی سیم

بی سیم

شارژدهی

10 ساعت

10 ساعت

گوشی مغناطیسی

دارد

ندارد

کنترل لمسی

دارد

ندارد

ضد آب

نیست

هست

موارد استفاده

تماس، موزیک، ورزش، روزمره

تماس، موزیک، ورزش، روزمره

نوع گوشی

دو گوشی

دو گوشی

بلوتوث

4.2

4.1

نشانگر LED

دارد

دارد

 

برای جمع‌بندی نهایی، می‌توان گفت که بسیاری از ویژگی‌ها سلیقه‌ای است. برای مثال گردنی سفت و غیر‌قابل‌انعطاف یا نوع بندی کامل‌ سلیقه‌ای است و هر دو قابلیت یکسانی دارند. اما بعضی موارد مانند ضد آب بودن باعث شده انکر برتری داشته باشد اما مدل جی بی ال هم به‌دلیل داشتن کنترل لمسی در این مورد برتری دارد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.