نکاتی درباره عطر( خرید ، استفاده و نگهداری عطر)

how choose perfume

نکاتی درباره عطر ( خرید ، استفاده و نگهداری عطر)

تا حالا دقت کرده اید وقتی عطری را بو می کنید گاهی شما را یاد آغوش مادر بزرگتان می اندازد یا مثلا یک خاطره خوب در گذشته برایتان تداعی می شود. این به این خاطر است که بوی عطر به زندگی شخصی هرکس بر میگردد و خاطرات خوب و یا بدی را تداعی می کند.

good perfume

در زیر نکاتی را برای خرید و طرز استفاده و نگه داری عطر به شما ارائه می کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را مناسب با سلیقه خود برای عطر داشته باشید.

1.عطر خوب ارزان نیست.

اگر از رایحه گل یاس لذت می برید. باید بدانید که برای به دست آوردن یک کیلو روغن گل یاس باید 5 میلیون گل یاس با دست چیده شود و تبدیل به روغن گردد. بنابراین عطری با بوی گل یاس قطعا نمی تواند ارزان باشد.

2. عطر را مناسب با سبک زندگیتان انتخاب کنید.

اگر از آن دسته از ادم هایی هستید که سرکار خواب آلود و کسل هستید. از عطرهایی با رایحه گل رز دوری کنید. چون این رایحه شما را ترغیب به خوابیدن می کند، در عوض به دنبال چیزه مهیج تر مثل ترکیب عصاره فلفل سیاه در عطر خود باشید، که شما را بیدار نگه دارد.

different perfume

3. عطر را روی بدن خود امتحان کنید.

توجه کنید بوی عطر روی بدن فرق می کند وقتی عطری را امتحان می کنید، سعی کنید آن را روی کاغذی سفید که در مغازه هست تست کنید زیرا بیشتر به بوی واقعی نزدیک می شود.

البته بدانید که تسترهای عطر مانند چوب لباسی عمل می کنند. برای مثال هنگامی که شما لباسی را در فروشگاهی می پسندید، برای اینکه مطمئن شوید آن لباس برازنده شماست باید حتما آن را پرو کنید. دقیقا مانند عطر که باید آن را امتحان کنید.

عطرها به دلیل باکتری هایی که روی پوست قرار دارند روی بدن های متفاوت بوهای متفاوتی دارند.

4. بین ادوتویلت و ادوپرفیوم شک دارید؟

ادوپرفیوم ها ماندگارتر هستند و کیفیت بالاتری دارند. وقتی شما 8 صبح از آن استفاده می کنید در بعد از ظهر همچنان 50 درصد بوی عطر را حس می کنید. در عوض ادو تویلت ها  فقط برای طراوت وشادابی استفاده می شوند، در ابتدا بوی قوی تر دارند و هنوز ظهر نشده 80 درصد بوی خود را از دست می دهند.

long-lasting perfume

5. عطر را در جای مناسب اسپری کنید.

حواستان باشد که عطر را کجا اسپری می کنید. وقتی عطرتون را انتخاب کردید، سعی کنید عطر را به جایی از لباس بزنید که حرکت بیشتری دارد، چون بوی عطر با حرکت بیشتر پخش می شود. حالا چه درز لباس چه مچ دست و حتی پشت بدن باشد.

 ونکته آخر اینکه برای نگه داشتن عطر خود حتما آن را در جایی دور از گرما و نور خورشید نگهداری کنید. شما نمی خواهید که عطری که با این همه زحمت خریدی را از بین ببرید درسته!!؟

منبع : goodhousekeeping.com

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.